Hurda Çinko

Hurda Çinko

Hurda Çinko fiyatları için sitemizi takip edebilirsiniz. Çinko fiyatları günlük olarak değişebilmektedir. Bu fiyatlar yüksek tonlardaki Hurda çinko fiyatlarının ortalama fabrika alış fiyatlarıdır. Çinko Kg fiyatını elinizdeki miktar, hurda çinkonun çeşidi ve bulunduğu konum bilgileri etkiler. Fiyatlar ticari amaçla kullanılamaz. Hurda piyasasında fiyatlar, belirli koşullara bağlı olarak sık sık dalgalanır. Bu fiyat değişimi çinko hurdasının hacmi, ağırlığı ve aşınma boyutu gibi önemli değişkenlerden etkilenir. Google

Çinko Özellikleri

Çinko, son derece düşük bir erime noktasına ve kırılgan olmasıyla tanınan bir metaldir. Periyodik tabloda 2B grubundadır. Bu madde, insanlar tarafından “sahte gümüş” olarak da adlandırılır. Mavi ve açık gri tonlarında olan çinko, 420 derecede eriyen ve 910 derecede kaynayan bir geçiş metalidir. Çinkonun güçlü çeliğin bir bileşeni olduğunu hatırlamak da önemlidir. Bu özellikler hurda çinkonun diğer hurdalardan ayırt edilmesini sağlar.

Sakarya başta olmak üzere hurda çinko miktarına göre çevre illerden de hurda çinko alımı yapmaktayız. Fiyatlar çinko nun maksimum fiyatı olup, hurda alım fiyatlarımız bu fiyatların biraz daha aşağısından olmaktadır. Verilen fiyatlar çinkonun kilogram fiyatlarıdır. LME verilerine göre düşüp yükselebilir. Hurdanızın değeri elinizdeki miktar, nakliye ve hurdanın temizliğine göre değişmektedir.

Çinko Madeni Hakkında

Çinko kullanım açısından demir dışı metaller içerisinde alüminyum ve bakırdan sonra gelen en önemli üç metalden birisidir. Bu üç metal başlıca, demir ve çeliğin korozyona karşı direncinin artırılmasında, döküm sanayinde kullanılan özel alaşımlar ile pirinç alaşımların yapımında kullanılmaktadır.

Sakarya Hurdacı
Sakarya Hurdacı

Firma olarak çinko hurda türleri çatı oluk çinko hurda, rulo halinde sac olarak çinko hurda ve eritilip kalıp haline dönüştürülmüş külçe çinko hurda olarak sınırlıdır. Geri dönüşüm ve hurdacılık sektöründe her ne kadar bakır hurda, sarı hurda, bronz hurda, pirinç hurda, kablo hurda, alüminyum hurda, demir hurda, kurşun hurda, demir hurda, paslanmaz hurda, krom hurda olsa da çinko hurda da bu alanda faaliyet gösteren firmaların odak noktası olmuştur. Ayrıca çinko hurda kalite ve özellik olarak diğer hurda ve madenlere göre yumuşak ve eritilmesi kolay bir hurda türüdür. Bununla beraber hurda çinko türlerinden olan külçe çinko hurda galvaniz işlerinde ve herhangi bir malzemenin parlatılması için kullanılmaktadır.

Sizin de elinizde hurda alüminyum varsa İletişim sayfamızdan hemen bize ulaşın, teklif verelim!

Designed by Üstad Ajans

0 543 864 05 54