Hurda Kalay

Hurda Kalay

Sakarya’da hurda kalay alımı yapıyoruz. Kalay Hurdacısı, yıllardır 7/24 her yerden, en kaliteli ve yüksek fiyattan hurda alımlarınızı yapıp %100 müşteri memnuniyetini esas alarak çalışmaktayız. Kalay hurdası alımı dışında firmamız her türlü hurdalarınızı, bize ulaşıp verdiğiniz adres doğrultusunda vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda hurdanıza en uygun aracı ekip arkadaşlarımız ile en hızlı şekilde ulaştırıp adresinizden teslim alıyoruz. Hurdalarınızı sizlerle birlikte şeffaf bir tartım ile tartıyor ve hurdanızı değerinde alıyor ve anında nakit ödememizi gerçekleştiriyoruz. Hurdalarınız değerinde ve çevreye zarar vermeden alıyor ve ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Yüksek fiyattan kalay hurdası ve diğer bütün hurda alım satımları ve hurdalarınız hakkında detaylı bilgi almak için telefon numaramıza aşağıdaki bağlantımızdan ulaşabilirsiniz. Google’da Sakarya Hurdacı

Kendi araçlarımızla adresinize gelerek güvenle tartımımızı yapıyor günlük lme verilerine göre hurda kalay fiyatlarını baz alarak ödememizi yapıyor, satın alımımızı gerçekleştiriyoruz. Sizlere önerimiz güveneceğiniz bir hurdacı ile alışveriş yapmanızdır. Bu sektörde son derece önemlidir. Niğdelioğlu Hurda sizin gözünüzde bu güveni sağlamak için uğraşıyor.

Kalay Nedir?

Kalay, Periyodik cetvelde atom numarası 50 olan elementtir. Simgesi Sn olup Latince stannum dan gelir. Gümüşümsü gri renktedir. Havada kolaylıkla okside olmaz, korozyona karşı dirençlidir. Yumuşak olması sebebiyle kolaylıkla işlenebilir.

Kalay, Konserve kutularının kaplama maddesidir. Ayrıca lehim, bronz, ve kurşun alaşımlarında yer alır. Bazı diş macunlarının içeriğinde, kalay ve flor bileşiği oln SnF5 kullanılır. Süperiletken mıknatısların yapımında da kullanılır. Saf element halinin kullanımı çok sınırlıdır.

Kalay zehirsizdir. Yumuşak ve bükülgen, ancak dövülgen değildir. Kuvvetli asitlerle tepkimeye girer. Havayla temasta, üzerinde koruyucu bir oksit tabakası oluşur. Bileşikleri amfoterdir. Üretilen kalayın hemen yarısı, korozyona karşı dayanıklılık sağlamak için, çelik levhaların kaplanmasında kullanılır. Eskiden daldırma yöntemiyle yapılan kalay kaplama, günümüzde daha çok elektrikli kaplama yöntemiyle yapılmaktadır. Niğdelioğlu Hurda kalayın geri dönüşümü için hizmet vermektedir. Üretilen kalayın dörtte biri, kurşunla karıştırılarak, elektrik ve elektronik sanayii için son derece önemli olan lehim yapımında; ayrıca çeşitli alaşımlarda (tunç, babbitt, matbaa harfi) kullanılır. İçinde kalay bulunan organik bileşikler, plastiklerin, özellikle PVC’nin kararlı hâle getirilmesinde, dezenfektan ve mantar öldürücü olarak kullanılır. Bilinen rezervlerin 30 yıl daha dünya tüketimine yeteceği sanılmaktadır.

İletişim sayfamızdan fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Designed by Üstad Ajans

0 543 864 05 54