Sakarya Hurdacı

Sakarya hurdacı, Sakarya’da uzman ve geniş kadrosuyla müşterilerine en iyi hurda fiyatları ve hizmeti sunabilme anlayışı içerisindedir. Sakarya’da her çeşit hurdalarınızı yerinizde ve değerinde nakit olarak alıyoruz. Hurdacı Sakarya +90 553 859 92 54 / +90 534 242 56 83 Hemen bize ulaşın.

HURDACI SİTESİ, Niğdelioğlu Hurdacılık tam zamanında teslimat, Hurda ödemelerini yerinde ve zamanında müşteri memnuniyeti konusunda lider olmuştur. Hurda Sakarya

Niğdelioğlu Hurdacı’nın ana prensibi tam ve sürekli müşteri memnuniyetidir. Bizim ilk amacımız Hurdacılık ve hurda alım sonrası 7/24 hizmetle müşteri memnuniyetini artırmaktır.

serdivan hurdacı
serdivan hurdacı

Hurdacı Sitesi Faaliyet Konusu, Niğdelioğlu Hurdacı Hurda Alım Satım

Hurdacı Sitesi, Hurda alımlarımızda en yüksek Hurda fiyatlarını siz Değerli müşterilerimize sunuyoruz. İmalat atığı hurdalardan, fabrikalarınıza firmamız tarafından bedelsiz olarak bırakacağımız hurda konteyner ile temiz, firesiz ve güzel görünüme sahip geri dönüşüm toplama alanı oluşturulması için gerekli hurda hizmetleri de vermekteyiz. Sakarya Hurda Firmaları

HURDACI SİTESİ, Niğdelioğlu Hurdacılık Geri Dönüşüm Sanayi olarak her zaman kalite anlayışımızı ve güvencemizi bir kademe daha arttırmayı hedeflemekteyiz.

Hurdacılık Sektörünün En Değerli Madeni

Geri dönüşüm veya hurdacılık sektörünün en kayda değer ürünü şüphesiz ki hurda bakırdır. Bu ürünü bu kadar değerli kılan diğerlerine göre nadir olması sebebiyle, alışta ve satıştaki kar marjıdır. Onun dışında elektriği ve ısıyı gümüşten sonra en iyi ileten element olması, iletim hatlarında ve kap kacak yapımında yoğun olarak kullanılması değerini de kat be kat artırmaktadır. Ülkemizde hammadde olarak Artvin, Kastamonu, Elazığ ve Rize’de çıkartılan bakır; ülke talebini karşılamamaktadır. Yoğun bir talep karşısında bakır madeninin kıt olması onu enderleştirmiş dolaylı olarak da hurda bakır ürününün fiyatını yükseklere çekmiştir.

Sakarya Hurdacı Bakır Çeşitleri

Sakarya Hurdacı bakır türsel olarak; soyma, lama, trafo, kalaylı, yanmış, bobin ve talaş olmak üzere yedi kategoriye ayrılmaktadır. Soyma bakır; belli bir kalınlığı olan kabloların soyma makinesi marifetiyle soyulması sonucunda oluşan madendir. Saf hali bozulmadığından bakır cinsi içerisindeki en değerli türdür. Hurda bakır kategorisindeki ikinci önemli ürün olan lama bakır, elektronik malzemelerde iletimi sağlaması için belli bir kalınlık ve uzunluğa sahip olan metallerdir. Bunların dışında; elektrik iletim hatlarında yüksek gerilimi azaltmak için kullanılan trafolardan çıkan bakırlara trafo bakır, o ve benzerlerinin içinden çıkan makaraya bobin, gündelik yaşamda kullanılan kap kacak bakır malzemelerin zehir etkisini kırmak için kullanılan kalaylama işlemine maruz kalmış bakırlara kalaylı bakır adı verilir. Yanmış bakır ise kablo veya üzerinde koruma bulunan bakır malzemelerin yüksek ısıda yakılarak metalinin soğutularak elde edilmesidir. Yakma işleminde ısı doğru ayarlanmazsa bakır madeni de erir ve amaca ulaşılamaz. Yukarıda sayılan hurda bakır türlerinin cnc, torna vs kullanılarak imalat işleminden arta kalmasına da bakır talaş adı verilmektedir.

Hak Hurdacılık 2008 Yılından Beri Hurda Bakır Konusunda Hizmet Veriyor

Sakarya Hurdacı bakır, tüm dünya için vazgeçilmez bir madendir. Bu madenin ülkemizdeki ve ülkelerdeki rezervleri dışında geri dönüşümünün sağlanması da önemli ve elzemdir. Geri dönüştürülen bakır kullanıma hazır şekilde yeniden üretim süreçlerinde kullanılır ve gereksinim ortadan kalkmış olur. Hurda bakır konusunda 2008 yılında hizmetlerine Sakarya merkezli başlayıp, günümüzde Türkiye çapında alımlarını sürdüren firmamız, Niğdelioğlu Hurdacılık Ltd. Şti. ile tüm iletişim kanallarından irtibata geçebilirsiniz. Hurda Sarı/Pirinç satışı için bizi arayın.

Akü Nedir? Hurda Akü Çeşitleri

Elektrik enerjisini, kimyasal enerjiye çeviren ve depoladığı enerjiyi gereksinim halinde tekrar elektrik enerjisine çevirebilen araca akü veya akümülatör denilmektedir. Her alanda kullanılan bu depolama aygıtı herkesin de bildiği gibi ulaşım araçlarında daha da yaygın kullanılmaktadır. Araç sisteminde üretilen elektriğin depolanmasını sağladığı gibi aynı zamanda dengesiz elektrik akımını da düzenler. Bu sayede zarar görmesi muhtemel başta şarj ve marş dinamosu olmak üzere, birçok düzeneği korumuş olur. Ayrıca aracın çalışmadığı durumlarda ise sabit elektrik ihtiyacı olan bölmelere elektrik verme özelliği de vardır. Araçların dışında baz istasyonları, güneş enerji sistemleri gibi sabit enerjiye ihtiyaç duyulan birçok mekanizma aküsüz sistemlerini devam ettiremez.

Hurda Akü Geri Dönüşüme Kazanımı

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere önemli bir enerji kaynağı olan akü, geri dönüşüme kazandırılırken dikkatli olunması gerekmektedir. Öyle ki hurda akü içerisinde barındırdığı kimyasal elektrolit sebebiyle tehlikeli atık pozisyonuna bürünmektedir. Parçalanarak zararlı maddelerin dağıtılması güvenli ortamlarda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ancak hurda akü parçalanmayacak şekilde stoklanarak fabrikalara gönderilmesi, tehlikesiz atık geri dönüşüm yerlerinde de yapılabilmektedir. Elektrolit dışına hurda akü muhtevasında barındırdığı kurşun da emilim yaptığı kimyasallar nedeniyle tehlike arz etmektedir.

Hurda Akü Çeşitleri

Hurda akü türlerine göre sulu akü, kuru akü ve küçük akü olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Sulu aküler aydınlatma, ateşleme, başlatma, işlemlerinde özellikle araçlarda yaygın kullanılan akülerdir. Bunların geri dönüşümde değerlendirilmesi de sulu hurda akü olarak nitelendirilmektedir. Kuru hurda akü ise, sulu aküden teknoloji olarak çok farklı bir yapıda olup, içerisinde kurşun, nikel ve kalay barındıran akülerdir. Küçük hurda akü ise motosiklet gibi enerji bakımından az ihtiyacı olan araçlarda kullanılmaktadır.
Birçok mekanizma için böylesine önemli olan bir araç olan akü, geri dönüşümde hurda akü olarak değerlendirilip, üretime tekrar katılmaktadır. Niğdelioğlu Hurdacılık olarak, hurda aküleri stok olarak almakta ve geri dönüşüm fabrikalarına eriştirmekte bir aracı görevi görmekteyiz. Tüm hurda akü türlerini halkımızdan almakta ve gerekli yerlere ulaştırmaktayız. Her türlü hurda akü ve diğer hurdalar ile ilgili malumat için bizlere ulaşabilirsiniz. Bize erişmeden karar vermeyin!